Słuchacze o naszych Studiach

“Podyplomowe studia Mediacji, Negocjacji oraz innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów UW były dla mnie ważnym krokiem w rozwoju osobistym i zawodowym. Wykładowcy legitymujący się praktycznym doświadczeniem, różnorodna tematyka zajęć i aktywizujące metody ich prowadzenia, w powiązaniu z życzliwą atmosferą – stanowią niewątpliwe atuty tych studiów. Na wysoką ocenę zasłużyły także zajęcia praktyczne, które dały możliwość sprawdzenia osobistych predyspozycji do roli negocjatora, mediatora czy pełnomocnika strony w procesie rozwiązywania sporu. Z perspektywy czasu uważam, że studia te były dla mnie bezpośrednim źródłem wiedzy i inspiracji do wyboru mediacji jako nowoczesnej i alternatywnej drogi rozwoju prowadzonej praktyki adwokackiej. Obecnie jestem mediatorem wpisanym na listę Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz współpracuję z jedną z warszawskich fundacji promujących ideę mediacji.”

Piotr Hernik
Adwokat, www.hlaw.pl
Słuchacz IV edycji Studiów

 

„Po przeczytaniu w 2009 roku informacji o proponowanym przez Wydział Prawa i Administracji UW kierunku studiów podyplomowych: “Negocjacje, mediacje i inne alternatywne metody rozwiązywania sporów” wiedziałam, że to kierunek, który z pewnością mnie zainteresuje. I nie pomyliłam się. Bardzo chciałam być uczestnikiem pierwszej edycji tych studiów. Zarówno temat: negocjacji jak i mediacji zostały w czasie zajęć przedstawione w sposób ciekawy i dla słuchaczy przystępny. Problematyka BATNY i zastosowania teorii gier w procesie podejmowania decyzji to tematy bardzo interesujące, a jakże rzadko poruszane w toku tradycyjnych studiów prawniczych. Słuchacze mieli okazję zapoznania się z zagadnieniami z dziedziny komunikacji społecznej jak np. „praca ciszą” podczas negocjacji. Ponadto tematyka, która jest najbliższa moim zainteresowaniom tzn. mediacja była również zaprezentowana bardzo ciekawie. Wiele symulacji mediacji przeprowadzanych “na żywo” przybliżyło uczestnikom tych studiów procedurę mediacji i rolę mediatora oraz jego zadania w mediacji. Ciekawie prowadzone zajęcia sprawiały, że czas w trakcie tych zajęć upływał bardzo niepostrzeżenie szybko, i pomimo, że zajęcia odbywały się w weekendy wielu z nas bardzo żałowało, że zajęcia trwały jedynie dwa semestry.
Wszystkim, którzy pragną poszerzyć wiedzę o sposobach prowadzenia negocjacji z drugą stroną, o stosowaniu technik komunikacyjnych również w życiu osobistym; a także tym, którzy są przekonani, że negocjacje i mediacje to kierunki postępowania, które są nierozerwalnie związane z rozwojem osobistym i społecznym polecam właśnie ten kierunek.”

Małgorzata Miszkin-Wojciechowska
Radca prawny, Dyrektor Ośrodka Mediacji przy OIRP
Słuchaczka 1 edycji Studiów

 

“Prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim podyplomowe studia Mediacji, Negocjacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów rozpocząłem w 2009 roku, kiedy to ruszyła ich pierwsza edycja. Do pogłębienia swojej wiedzy w tym zakresie skłoniło mnie osobiste doświadczenie, podczas którego poznałem wspaniałych ludzi, którzy pomogli mi przeprowadzić mediację w mojej własnej sprawie. Udział w prowadzonych przez te same osoby zajęciach utwierdził mnie w przekonaniu, że mediacja jest niezwykle użytecznym i efektywnym narzędziem do rozwiązywania sporów oraz jak wiele można osiągnąć w efekcie profesjonalnie prowadzonych mediacji. Zajęcia praktyczne dały mi możliwość szlifowania swoich umiejętności zarówno jako mediatora, jak i pełnomocnika stron mediacji. Studia spowodowały, że zdecydowanie wzrósł poziom mojej wiedzy na temat mediacji, negocjacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania sporów, a moje rozumienie zadań leżących po stronie profesjonalnego pełnomocnika zdecydowanie poszerzyło się. Wiedzę tę nieustannie wykorzystuję w mojej praktyce adwokackiej, oferując z powodzeniem moim klientom mediację jako skuteczny sposób na ugodowe rozwiązanie sporów gospodarczych. Uważam, że podyplomowe studia Mediacji, Negocjacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów oferowane przez Uniwersytet Warszawski, są doskonałą platformą dla zarówno studentów prawa jaki i praktyków, ale i wszystkich tych, którzy pragną wykonywać zawód profesjonalnego mediatora. Pozostaje mi jedynie żałować, że jestem już absolwentem tych niezwykłych studiów, gdyż z pewnością każda następna ich edycja, bazując na doświadczeniach z lat poprzednich, jest coraz ciekawsza i bogatsza.”

Piotr Kochański
Adwokat, Partner Zarządzający w kancelarii Kochański Zięba Rapala i Partnerzy
Słuchacz 1 edycji Studiów

 

“Podyplomowe studia Mediacji, Negocjacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów, prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyłam w 2010 roku, tj. w ich 2.edycji. Do zapisania się na nie zainspirowały mnie pozytywne opinie słuchaczy 1. edycji. Wiedza, jaką z nich wyniosłam okazała się nieoceniona tak w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Zostałam uwrażliwiona na wiele aspektów, na które dotychczas nie zwracałam uwagi, jak choćby szukanie sposobów na ciągłe powiększanie „ciastka”, tj. szukanie dodatkowych obszarów porozumienia w celu poszerzenia korzyści, jakie obie strony mogą osiągnąć w wyniku negocjacji. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że jedną z największych zalet podyplomowych studiów Mediacji, Negocjacji oraz innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów są niezwykle użyteczne warsztaty, podczas których poprzez dobrą zabawę uczyliśmy się w praktyce jak być dobrym mediatorem, negocjatorem, a także pełnomocnikiem stron w mediacji. Przygotowując pracę dyplomową na temat roli prawnika jako pełnomocnika stron w procesie, mediacji i arbitrażu odkryłam wiele dodatkowych aspektów, w których prawnicy mogą się wykazać poza salą sądową i jednocześnie pomóc znaleźć swojemu klientowi satysfakcjonujące rozwiązanie oraz zachować przy okazji jego dobre, długoterminowe relacje z drugą stroną. Wiedza, jaką wyniosłam z tych studiów pomogła mi dwa lata później wygrać I etap turnieju negocjacyjnego organizowanego przez Krajową Radę Radców Prawnych, a następnie reprezentować OIRP Warszawa w rozgrywkach ogólnopolskich.It’s about reworking, rewording and helping you to put across what you’ve been trying college paper format to say in a way that is convincing, logical and within your word count”

Karolina Klunder
Radca prawny w kancelarii Kochański Zięba Rapala i Partnerzy
Słuchaczka 2 edycji Studiów

“PS Negocjacji, Mediacji oraz innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Uniwersytecie Warszawskim to studia, które mogłabym polecić każdemu kto chciałby zgłębić tematykę dotyczącą konfliktu i różnych metod rozwiązywania sporów. Wykładowcy w profesjonalny sposób, łącząc teorię z praktyką, otwierają studentom oczy na przyczyny powstawania sporów. Studenci mają możliwość sprawdzenia w praktyce jakie są skuteczne metody oddziaływania na ludzi w sytuacjach konfliktowych. Wykładowcy zwracają uwagę na potrzeby studentów i próbują wykorzystać potencjał słuchaczy podczas zajęć. Było to niesamowite doświadczenie, które zmieniło moje podejście do konfliktów, z którymi spotykam się w życiu prywatnym i zawodowym. “

Ewa Dryja
Radca prawny
Słuchaczka 4 edycji Studiów